۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1396/11/17 شوراها حلقه واسط مردم و حاكميت هستند
شوراها حلقه واسط مردم و حاكميت هستند
استاندار خراسان جنوبي ، با اشاره به جايگاه شوراها در قانون اساسي تصريح كرد: شوراها علاوه مردم محوربودن با توجه به جايگاه قانوني و اختيارتشان به حاكميت نيز مرتبط هستند كه اين ظرفيت، فرصت مناسبي را براي خدمت بيشتر فراهم آورده است.
دكتر مروج الشريعه؛ با اشاره به وضعيت شاخص هاي فرهنگي در استان اظهار داشت: بزرگترين وظيفه شوراهاي اسلامي، جامع نگري و بررسي مشكلات و معضلات مدرم در تمامي زمينه ها و در تمامي نقاط استان است.
مقام عالي دولت در استان؛ با انتقاد از مديريت هاي بسته و سنتي تصريح كرد: شوراهاي اسلامي با هم افزايي و تقويت نظارت مردم بر تصميم گيري ها و روند اجرايي برنامه ها توسط سازمانها و نهادهاي مختلف، مي توانند بخشي از نواقص امور را بر طرف كنند.
وي با بيان اينكه مهمترين تفاوت شوراهاي اسلامي با سازمان هاي مردم نهاد و ساير تشكل هاي مردم محور در اين است كه تشكل هاي حزبي در موضع نقد قرار دارند ولي شوراها محل رجوع مستقيم مردم هستندچون منتخب مردم هستند لذا خواسته مردم را از طريق اهرم هاي قانوني كه در اختيار دارد پيگيري و مي توانند اجرايي كنند.
استاندار خراسان جنوبي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اينكه قانون اساسي ظرفيت بسيار بالايي جهت ارائه خدمت به شوراها داده است، ادامه داد : با وجود اين ظرفيت، در تبيين وظايف و جايگاه شوراها هنوز امكان ارتقاء اختيارات و جايگاه ويژه مديريتي و نظارتي وجود دارد.
استاندار خراسان جنوبي ، با اشاره به خشكسالي هاي چندين ساله در استان و مساله تامين آب و وابستگي شاخص هاي توسعه اي و اقتصادي به وجود زيرساخت هاي اساسي همچون شريان هاي ارتباطي و راه ها، راه آهن، و وضعيت پروازهاي استان عنوان كرد: وقتي بنيان هاي اقتصادي در استان تضعيف مي شود، مسائل اجتماعي و اقتصادي در جامعه در فضاهاي ديگرياي قرار مي گيرد كه در صورت عدم تدبير، قطعاً مشكل آفريني مي كند
تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal