۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1397/01/27 معاون سياسي وزير كشور گفت: نتيجه تمامي تصميمات و اقدامات در حوزه هاي مختلف بايد منجر به رضايت مردم شود، زيرا بدون حضور و مشاركت مردم در حوزه هاي مختلف نمي توان به نتيجه مطلوب دست يافت.
معاون سياسي وزير كشور گفت: نتيجه تمامي تصميمات و اقدامات در حوزه هاي مختلف بايد منجر به رضايت مردم شود، زيرا بدون حضور و مشاركت مردم در حوزه هاي مختلف نمي توان به نتيجه مطلوب دست يافت.

اسماعيل جبارزاده روز جمعه در دوازدهمين جلسه كارگروه استانداران منطقه 5 كشور در مشهد مقدس گفت: در اين راستا بايد به گونه اي برنامه ريزي كنيم كه با افزايش رضايت، مشاركت بيشتر مردم جلب و توان و ظرفيت آنان به كمك بيايد.
وي اظهار كرد: از اين رو نحوه مشاركت و پر رنگ كردن نقش مردم بسيار مهم است تا قدرت و توان بسيار گسترده ملت كه در موقعيت هاي مختلف پشتيبان و عامل قدرت كشور و نظام بوده ،تقويت شده و با ايفاي نقش مردم شاهد رشد و توسعه توان و اقتدار بيش از پيش كشور باشيم .
وي با بيان اينكه برگزاري كارگروه هاي مناطق شش گانه كشور آثار خوبي حوزه تصميم گيري هاي كلان در برداشته است، افزود: بويژه عملكرد كارگروه منطقه 5 كه باعث خدمات ارزشمندي شد كه از جمله آنها تفويض اختيارات به استانداران است كه در اين راستا امروز 70 تا 80 مورد از اختيارات كشوري به استان ها تفويض شده است.
وي عنوان كرد : در عين حال بايد واگذاري اختيارات بيشتر از سوي دستگاههاي دولتي به استانها همچنان پيگيري و محقق شود.
وي با اشاره به ضرورت شكل گيري و تداوم فعاليت اين مناطق گفت: استان هاي همجوار در عين آنكه در مسائل مختلف از يكديگر متاثر مي شوند، در عين حال مي توانند در تعامل و همكاري با هم تقويت شده و بر قوت و قدرت خود بيافزايند.
جبارزاده با تاكيد بر آثار مثبت اين كارگروه ها  افزود : به منظور اثربخشي بيشتر و درگيري مديريت هاي مركزي مي توان به تناسب موضوعات وزارتخانه هاي مختلف را به اين نشست ها دعوت كرد.
وي گفت : در قالب 11 نشست كارگروه در دولت يازدهم اقدامات خوبي انجام شد و اميد است در دولت دوازدهم همچنان با جديت استمرار يابد.
جبارزاده افزوده شدن مسائل امنيتي و سياسي به مباحث مورد پيگيري اين نشست ها را از ضرورت ها خواند و گفت : انتظار است در سال 97 به صورت منطقه اي در قالب اين كارگروه ها مباحث امنيتي و سياسي بررسي، پيگيري و تصميمات مشتركي در اين راستا گرفته شود، زيرا نمي توان بدون امنيت ساير بخش ها را فعال نگه داشت .
وي اظهار كرد : منشور گفت و گوي سياسي هم كه سال قبل ابلاغ شد و حاصل بررسي هاي كارشناسي و علمي و نشست هاي مختلف بود بايد به صورت جدي اجرايي شود زيرا  معجزه گفت و گو مي تواند بسياري از مسائل را قبل از امنيتي شدن حل كند.
*فضاي باز سياسي براي گفت و گو و اظهار نظر 
معاون وزير كشور افزود: معاونت سياسي وزارت كشور 9 بند اين منشور را با جديت دنبال مي كند و در اين راستا با گروهاي مختلف، احزاب و تشكل هاي صنفي و غيره نشستها و جلسات متعدد برگزار مي كند و معتقديم ، بايد فضاي سياسي را براي اظهار نظر و گفت و گوي مردم باز كنيم .
وي تصريح كرد : : وزارت كشور هيچ محدوديتي در اين رابطه  قائل نيست و بايد همه بتوانند دور يك ميز در كنار هم نشسته و تبادل نظر و گفت و گو كنند و قدرت تحمل خود را بالا برده و انتقادات را بشنوند كه تحقق اين امر از برنامه هاي سال 97 است.
وي ادامه داد : تمامي گروههاي سياسي با همه تفاوت ها و اختلاف نظرها ، در اصل و بنيان ، به اصول انقلاب ، مردم و نظام معتقد و پايبندند و بايد تلاش كنيم شرايط براي فعاليت و تبادل نظر آنها تسهيل شود.
*غفلت از نقش و تاثير شبكه 160 هزار نفري شوراها در حل مسائل جامعه و كشور
جبارزاده در ادامه با اشاره به ظرفيت 160 هزار نفري اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا در كشور گفت: اين بخش از جمله پتانسيل هاي بسياربزرگي است تا امروز مغفول مانده است.
وي عنوان كرد: دولت و نظام براي شكل گيري اين شبكه گسترده  كه منتخبان مردم هستند و تكاليف قانوني هم دارا هستند ،هزينه كرده اما از اين ظرفيت 160 هزار نفري سربازان آماده خدمت به نظام و مردم استفاده نكرده است.
وي تصريح كرد : يكي از وظايف اين شبكه همكاري با سازمان ها و نهادهاي دولتي براي ايفاي نقش بهتر براي كمك رساني به مردم در شرايط بحراني و اضطراري است اما به ندرت از آن  در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي، پيشگيري و خدماتي و غيره بهره گرفته شده چنانكه بعنوان مثال در زلزله كرمانشاه مي شد از اين شبكه سازمان يافته و ظرفيت قابل توجه آن براي امدادرساني منسجم تر بهره گرفت.
*انتظارات وزير كشور از اين شش استان  
وي در ادامه با اشاره انتظارات وزير كشور از استانداران در مباحث مهم منطقه اي، گفت: انتظار است استانداران خود به صورت جدي در بحث مديريت بحران آب ورود يابند تا مديران اجرايي هم بر آن متمركز شوند.
وي پيگيري مباحث مربوط به شعار سال و نيز توجه به همه اقليت هاي قومي و ديني و انسجام همه گروه ها و اقشار جامعه، تلاش براي تامين رضايت مردم و خدمات صحيح و درست در بخش هاي اداري و دولتي و غيره را مهم خواند.
وي گفت : روزانه 5 ميليون مراجعه از سوي مردم به بخش هاي مختلف دولتي ، شهرداري ها ، نيروي انتظامي در كشور مي شود كه تكريم ارباب رجوع و برخورد شايسته بااين جمعيت خود عاملي براي رضايت مردمي است .
جبارزاده ، با بيان اينكه  ايجاد اميد و نشاط در جامعه در دستور كار دولت بوده و همچنان هم هست، افزود : استانداران هر ماه و يا دو ماه يكبار با دعوت ازيكي از وزرا به تناسب مسائل و مباحث استان خود ضمن برگزاري جلسات زمينه حضور آنها را در مناطق محروم استان ها فراهم كرده تا از نزديك در ارتباط رو در رو با مردم در جريان مسائل منطقه قرار گرفته و آنها را پيگيري نمايند.
معاون امنيتي، انتظامي وزير كشور هم در اين جلسه گفت: بايد نسبت به موضوع فعاليت كارگروه هاي منطقه اي پنجگانه وزارت كشور در هماهنگي با ساير سازمان ها و وزارتخانه اقدام شود تا تصميمات و برنامه هاي همه بخش ها در هماهنگي كامل با هم تمركز يابد و از پراكنده كاري پرهيز شود.
حسين ذوالفقاري افزود: در قالب اين كارگروه هاي منطقه اي تشكيل كميته امنيتي مشترك و طراحي برنامه هاي مختلف براي شرايط و مسائل جدي چون قاچاق مواد  مخدر، مباحث مربوط به انسداد مرز و قاچاق كالا و سوخت و تقويت بازارچه هاي مرزي مشترك ضروري است تا بتوانند در موقعيت هاي مختلف عملكرد سريع و به موقع در مسائل و مشكلات ورود يافته و مسائل را تدبير نمود.
وي ادامه داد : در اين ميان وضعيت سه استان خراسان رضوي، جنوبي و سيستان و بلوچستان در زمينه شرايط مشكوك التابعه ها و در صورت نياز اصلاحاتي كه بايد در قوانين مربوطه انجام  شود از جمله مباحثي است كه بايد اين كارگروه منطقه اي دنبال كنند.


تعداد بازدید: 3
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal