۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1397/02/23 امروز بيش از گذشته به حضور واقعي احزاب و تشكل هاي سياسي در جامعه نياز داريم، گفت: انتظار داريم مجموعه نقطه نظرات اين همايش به نقشه راهي در جهت حضور و ايفاي نقش احزاب در توسعه كشور بيانجامد.
امروز بيش از گذشته به حضور واقعي احزاب و تشكل هاي سياسي در جامعه نياز داريم، گفت: انتظار داريم مجموعه نقطه نظرات اين همايش به نقشه راهي در جهت حضور و ايفاي نقش احزاب در توسعه كشور بيانجامد.
 
 
 در ابتداي جلسه  عرض خير مقدم وتشكر توسط جناب آقاي دكتر سرمست  مدير كل محترم دفتر امور سياسي وزارت كشور و دبير علمي همايش  انجام گرفت و تاكيد ايشان بر استفاده از نظرات نخبگان در حوزه سياسي وزارت كشوربود .  گفتند بنا داريم در حوزه سياسي وزارت كشور از دانش و نظرات دانشگاهيان استفاده كنيم و با رويكرد علمي و پرهيز از رويكردهاي عادي و روتين يك يادگيري سازماني را دنبال كنيم و در حوزه سياسي بيشتر ياد بگيريم.وي گفت: از استانداران و فرمانداران خواسته شده با فعالان مدني، نمايندگان احزاب سياسي و فعالان مطبوعاتي در استانها به گفتگو بنشينند و نظرات آنها را به صورت ادواري به وزارت كشور منتقل كنند تا بتوانيم در استفاده از نظرات نخبگان سياسي با رويكرد علمي در عرصه تصميم گيري استفاده كنيم.


اكبري بيرق دبير اجرايي همايش علمي تحزب و توسعه در گزارش كوتاهي روند برگزاري همايش را بيان كرد و افزود: با توجه به رويكرد علمي حوزه معاونت سياسي وزارت كشور شاهد برگزاري چنين همايش هايي در آينده نيزخواهيم بود.

 

 
 
اسماعيل جبارزاده در همايش علمي تحزب و توسعه در وزارت كشور، ضمن خيرمقدم و قدرداني از حضور مهمانان اين همايش گفت: اميدواريم برگزاري همايش تحزب و توسعه زمينه اي براي ارتباط مراكز علمي و دانشگاهي و احزاب و دستگاههاي اجرايي فراهم كند و  به نقشه اي براي تداوم اين راه طولاني دست يابيم و به جايي برسيم كه احزاب در اداره كشور نقش واقعي خود را ايفا كنند.
جبارزاده گفت: امروز بيش از گذشته به احزاب و تشكلهاي سياسي و به عبارت ديگر به حضور مردم در اداره كشور نيازمنديم و معتقديم كه احزاب مي توانند به نمايندگي مردم در پشتيباني از نظام و ايفاي نقش توسعه اي گام هاي مهمي بردارند.
وي اظهار كرد: به دنبال اين نيستيم كه همانند همايشهاي ديگر، افرادي را جمع و از پشت تريبون برايشان سخنراني و آنها را محكوم به شنيدن حرفهاي خود كنيم.
معاون سياسي وزير كشور با بيان اينكه ما مي خواهيم شنونده باشيم، افزود: در اين همايش آماده ايم از نظرات و ديدگاههاي اساتيد و صاحب نظران احزاب در جهت توسعه يافتگي كشور استفاده كنيم.
 جناب آقاي دكتر كمالي رئيس خانه احزاب ايران

تاكيد رئيس خانه احزاب بر ضرورت گردش قدرت بين نخبگان بود واشاره نمودن كه  قدرت شنيدن نظرات متفاوت نشانه توسعه يافتگي سياسي است رئيس خانه احزاب گفت: تنوع ديدگاههاي احزاب باعث قدرت انتخاب در جامعه و عامل مهمي در توسعه انساني خواهد بود.

ايشان افزود: بايد مفهوم قدرت براي خدمت جايگزين قدرت براي قدرت شود و اگر به اين مفهوم برسيم در جهت توسعه يافتگي سياسي قدم برداشته ايم.وي گفت: احزاب آمده اند تا قاعده گردش نخبگان را شكل دهند و وجود احزاب قدرتمند و داراي برنامه مي تواند باعث پيشرفت كشور شود.رئيس خانه احزاب گفت: قدرت شنيدن نظرات متفاوت نشانه توسعه يافتگي سياسي است و بايد ياد بگيريم با هم  فكر كنيم و با نقد سياستهاي ديدگاه حاكم در جهت توسعه و پيشرفت كشور قدم برداريم.كمالي با اشاره به اهميت ارائه برنامه از سوي احزاب براي كسب آرا مردم در عرصه هاي انتخابات و گردش قدرت گفت: بايد از اشخاص عبور و به برنامه توجه كنيم و به جاي راي دادن به چهره ها به برنامه هاي آنان راي دهيم.
شايان ذكر است است همايش عملي تحزب و توسعه نيز با  سه نشست  علمي با موضوع 1-كاركردهاي حزب، نشست دوم با موضوع علمي  تحزب و حكمراني ونشست سوم با موضوع علمي احزاب ، جامعه و دولت برگزارشد. 

در پايان همايش جناب آقاي دكتر رحماني فضلي وزير محترم كشور به مسائل گوناگون سياسي،اجتماعي ،اقتصادي وفرهنگي اشاره نمودند واظهار داشتند در حوزه احزاب بايد روي فرهنگ حزبي كار كنيم كه شامل سه ضلع ، حزب  ، حكومت وضلع سوم مردم مي باشد . بيشتر روي كارامدسازي احزاب  كار كنيم احزاب مي توانند نماينده افكار عمومي مردم باشند احزاب فقط به انتخابات نپردازند به بقيه مسائل جامعه هم بپردازند . وبا اتمام سخنان وزير همايش پايان يافت .


 
 
تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal