۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1397/09/17 ملحوظ كردن فضاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي هر منطقه در انتصاب نمايندگان عالي دولت در استانها
ملحوظ كردن فضاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي هر منطقه در انتصاب نمايندگان عالي دولت در استانها
 به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ حوزه معاونت سياسي وزارت كشور در پاسخ به مطلب انتخاب استانداران بدون در نظر گرفتن احزاب در روزنامه آرمان امروز اعلام كرد:
يكسال پس از انتصاب استانداران در دولت دوازدهم، قانون منع بكارگيري بازنشستگان شرايط خاصي براي وزارت كشور و دولت ايجاد نمود كه مي بايست در مدت زمان كوتاه شانزده استاندار جديد منصوب شود. با توجه به اين كه يكي از استانداران به مقام وزارت رسيده و يكي ديگر از استانداري ها توسط سرپرست اداره مي شد، شناسايي شانزده نفر نيروي حائز شرايط در اين بازه زماني امر دشواري بود كه به نوعي وزارت كشور را در تنگنا قرار داد.
در انتصاب نمايندگان عالي دولت در استان ها، پيوسته فضاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي منطقه، ملحوظ مي گردد تا مديران استاني با تناسب جوّ غالب سياسي منطقه بتوانند اهداف و برنامه هاي دولت را عملي سازند. پرواضح است كه احزاب و كنشگران سياسي هستند كه باعث و باني ايجاد چنين فضايي هستند. ازين رو توجه به ويژگي هاي خاص هر استان، در واقع و عملا لحاظ داشتن برآيند نظرات و رويكردهاي احزاب متعدد و پرشماري است كه استمزاج جداگانه از آنها مشكل مي باشند.
 اميد است با ارتقاء سطح فعاليت احزاب در اقصي نقاط كشور در آينده از ظرفيت اين نهاد هاي مدني در گزينش مديران استاني  و كادرسازي و تربيت مديران سياسي و اجرايي نهايت استفاده بعمل آيد.
تعداد بازدید: 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal