۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1398/07/15 در جمع مسئولان دفاتر احزاب استان خراسان جنوبي
در جمع مسئولان دفاتر احزاب استان خراسان جنوبي

در جريان هفدهمين سفر استاني معاونت سياسي وزارت كشور، نشست مشترك حميد ملانوري مدير كل سياسي وزارت كشور و دبير كميسيون ماده 10 قانون نحوه فعاليت احزاب و گروه هاي سياسي، با مسئولان دفاتر احزاب سياسي استان خراسان جنوبي

 

ملانوري مدير كل سياسي وزارت كشور ضمن اشاره به لزوم توجه بيش از پيش احزاب به تقويت عقلانيت و آگاهي مردم اظهار داشت: اساس كار و فعاليت هاي سياسي در احزاب و گروه هاي سياسي، گفتگو است و از طريق گفتگو با اقشار مختلف مردم بايد سطح دانش و آگاهي آنان نسبت به مسائل پيراموني را ارتقاء داده و عقلانيت را تقويت نماييم تا مردم بسيار بيش تر از گذشته به نقش بي بديل خويش در كارها آگاه گردند.

ملانوري به فلسفه شكل گيري نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بر پايه دموكراسي و مردم سالاري ديني اشاره كرد و افزود:در منظومه فكري حضرت امام خميني(ره) و انقلابيون، اين نظام بر پايه مشاركت جدي مردم در تمامي عرصه ها شكل گرفته و استمرار مي يابد.

وي به وجود اعتقاد به تحزب و توسعه فضاي سياسي در نظام جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و افزود: تشويق افراد توانمند،آگاه و با دانش جهت ورود به عرصه هاي سياسي از جمله وظايف احزاب است، زيرا با ورود افراد توانمند، مجلسي قدرتمندتر شكل گرفته و قدم هايي بلند تر جهت شكل گيري جامعه آرماني و ايده آل براي مردم برداشته خواهد شد.

مدير كل سياسي وزارت كشور به اعتقاد ويژه دولت به احزاب اشاره كرد و گفت: جمعي از برترين و با انگيزه ترين نخبگان هر جامعه با گرايش هاي مختلف سياسي در احزاب عضو هستند كه با هزينه هاي سنگين و مختلف مادي، معنوي و اجتماعي، دل در گرو پيشرفت و آبادني كشور داشته و هدف همه آن ها توسعه همه جانبه كشور و ايجاد يك جامعه آرماني و مناسب است، لذا بايد از ظرفيت اين نيروهاي توانمند بيش از پيش بهره جست.

وي به نحوه فعاليت كميسيون ماده 10 احزاب اشاره كرد و گفت: در اين كميسيون ابتدا مجوز تاسيس احزاب و سپس پروانه فعاليت آن ها صادر مي گردد تا بر مبناي آن مجوز مجمع را دريافت نمايند. سپس بايد در يك سوم مراكز استان ها شعبه و در يك سوم شهرستان ها دفتر تاسيس نمايند.

وي به نحوه شكل گيري ائتلاف و جبهه هاي احزاب اشاره كرد و گفت: احزاب مي توانند ائتلاف كرده يا جبهه تشكيل دهند، اما بر مبناي قانون مي بايست اين موضوع را به اطلاع كميسيون ماده 10 كه كميسيوني فرا قوه اي است برسانند و بر اين مبنا تا اين لحظه 5 جبهه شامل: جمنا، جبهه هماهنگي اصلاحات، جبهه اصلاح طلبان ايران اسلامي، جبهه پيشرفت، عدالت و رفاه و جبهه اصولگرايان استان قم تشكيل گرديده است.

دبير كميسيون ماده 10، به نحوه دريافت مجوز راهپيمايي ها و تجمع ها اشاره كرد و افزود: بر مبناي قانون فقط احزابي كه از كميسيون ماده 10 مجوز گرفته اند مي توانند مجوز راهپيمايي و تجمع دريافت نمايند كه اين خود از حقوق احزاب و تشكل هاي سياسي است.

وي افزود: برگزاري جلسات در سالن هاي مسقف نياز به صدور مجوز ندارد، اما مي بايست به اطلاع فرمانداري محل برگزاري برسد.

ملانوري به موفقيت هاي خيره كننده نظام اسلامي در عرصه هاي مختلف علمي، فناوري، كشاورزي و ... اشاره كرد و گفت: تمامي پيشرفت هاي علمي، هسته اي، موشكي، كشاورزي، مخابرات، آب شرب سالم، عمران و آباداني روستاها و ... در طول چهار دهه و توسط مديران و مردم با رهبري ولايت فقيه به دست آمده و به فرمايش مقام معظم رهبري گرچه در مسير پيشرفت و توسعه ناهمواري هايي وجود دارد اما بايد با آن ها با سعه صدر و اميد مواجه شد.

مديركل دفتر سياسي وزارت كشور به لزوم تقويت وحدت ملي توسط همه جريانات فكري كشور اشاره و اظهار كرد: اين نظام يك ناخدا دارد و بس، لذا آن هايي كه بر كشتي انقلاب سوارند بايد به اين موضوع توجه نمايند كه تخريب دولت و اين كشتي به كل نظام آسيب مي رساند.

 
 
تعداد بازدید: 231
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal