۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1398/07/16 با حضور دكتر عرف معاون سياسي وزير كشور ورئيس ستاد انتخابات كشور
با حضور دكتر عرف معاون سياسي وزير كشور ورئيس ستاد انتخابات كشور
انتخابات 98؛ 
گام دوم انقلاب ، قانون مداري وبي طرفي ، انسجام ملي .

در جريان هفدهمين سفر استاني معاونت سياسي وزارت كشور كه به ميزباني استان خراسان جنوبي برگزار مي شود‌، دكتر جمال عرف اظهار داشت: بايد انتخابات را نهادمند كنيم كه لازمه آن، ايفاي نقش حداكثري احزاب است.

دكتر جمال عرف معاون سياسي وزير و رييس ستاد انتخابات كشور كه در جلسه ستاد انتخابات استان خراسان جنوبي با حضور معتمديان استاندار خراسان جنوبي، اعضاي ستاد انتخابات استان و فرمانداران و بخشداران استان سخن مي گفت، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در جلسه با نمايندگان مجلس خبرگان اظهار داشت: طبعاً در برگزاري انتخابات با چالش هاي متعددي مواجه هستيم، اما به فرموده رهبري بايد در مواجهه با چالش‌ها ابتكار عمل داشته باشيم، مايوس نشويم، جسورانه عمل كرده و در عين حال اسير احساسات نگرديم.

 وي ادامه داد: در شرايط فعلي با يك پروژه سنگين سياست داخلي مواجه هستيم و يك پروژه سنگين سياست خارجي. در اين شرايط، قطعاً سياست داخلي مقتدرانه، زمينه‌ تحقق سياست خارجي موفق را فراهم مي كند.

عرف افزود: اقدامات ظالمانه و خروج غيرقانوني رييس جمهور امريكا از برجام شرايط خاصي را پديد آورده و اروپايي‌ها نيز در عمل نشان دادند كه ظرفيت مستقل عمل كردن از امريكا را ندارند، بنابراين بايد شرايط كنوني را مديريت كنيم و در عين حال با پروژه منزوي ساختن جمهوري اسلامي ايران مبارزه كنيم.

رييس ستاد انتخابات كشور گفت: بايد مناسبات و ارتباطات تنگاتنگي با كشورهاي همسايه داشته باشيم كه بخشي از اين ارتباط بر عهده استانداران استان‌هاي مرزي است.

 وي با اشاره به سياست هاي كلي انتخابات تبيين شده از سوي مقام معظم رهبري اظهار داشت: اين 18 ماده كه در قالب سياست هاي كلي انتخابات از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شده، به عنوان سند بالادستي و ملاك عمل همه ما در انتخابات پيش رو خواهد بود.

عرف افزود: مطابق اين سند، منابع مالي نامزدها بايد شفاف باشد و پول هاي مشكوك با منابع مجهول، جزء خطوط قرمزي است كه بايد با شوراي نگهبان براي مقابله با آن راهكاري را مشخص كنيم.

معاون سياسي وزير كشور خطاب به فرمانداران و بخشداران حاضر در جلسه گفت: به عنوان مجري انتخابات نبايد اقدامات شائبه برانگيز انجام دهيم. فرمانداران و بخشداران تحت هيچ شرايطي نبايد به نفع يا ضرر كسي سخن گفته يا اقدامي انجام دهند و لازم است از حضور در محافل مختلف با شبهه انتخاباتي خودداري كنند، چرا كه بخشي از پرونده هايي كه عليه نمايندگان دولت در شهرستان تشكيل مي‌شود، مربوط به همين رفتارهاي غيرحرفه‌اي است، بنابراين اگر موازين قانوني و اصل بيطرفي را رعايت كنيد، هيچ مشكلي بروز نخواهد كرد.

رييس ستاد انتخابات كشور افزود: صندوق‌ راي، حق الناس است و بايد با رعايت بي طرفي و قانونمداري، انتخاباتي سالم و امن را برگزار كنيم.

عرف هم چنين با اشاره به مشاركت بالاي مردم خراسان جنوبي در انتخابات اظهار داشت: بايد به گونه‌اي عمل شود كه عدد مشاركت در استان كمتر از دوره هاي گذشته نباشد، زيرا در اين دوره از انتخابات، ميزان مشاركت مردم، معنا و مفهومي متفاوت خواهد داشت.

عرف در پايان اظهار داشت: بايد انتخابات را نهادمند كنيم كه لازمه آن، ايفاي نقش حداكثري احزاب است و بايد از اين تكثر براي ايجاد فضاي رقابتي و پر شور بهره برد.

  
 
تعداد بازدید: 142
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal