۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1398/07/16 در جريان هفدهمين سفر استاني معاونت سياسي در جمع معتمدين ونخبگان خراسان جنوبي
در جريان هفدهمين سفر استاني معاونت سياسي در جمع معتمدين ونخبگان خراسان جنوبي

دكتر جمال عرف معاون سياسي وزير و رييس ستاد انتخابات كشور كه در جريان هفدهمين سفر استاني معاونت سياسي در جمع معتمدين و نخبگان خراسان جنوبي سخن مي گفت، اظهار داشت: خراسان جنوبي هفدهمين استاني است كه اين جلسات در آن برگزار مي شود تا بيش تر در جريان روندها و فرصت هاي استان قرار بگيريم.

وي با بيان اين كه معاونت سياسي وزارت كشور متولي امر سياست داخلي كشور است، بيان كرد: در همين راستا معاونت سياسي در عين حال كميسيون كارگري، دانشجوي و كميسيون اقوام را راهبري مي كند.

معاون سياسي وزير كشور با بيان اين كه يكي از كارهاي ما امور مربوط به كميسيون كارگري است، بيان داشت: در اين كميسيون موضوعات و مشكلات بخش كارگري مطرح و بررسي شده اما با كندي در برخي دستگاه ها، شماري از امور گرفتار شده است.

عرف با اشاره به اعتراض كارگران كارخانه هپكو و مسدود كردن راه آهن مسير شمال – جنوب توسط اين افراد گفت: بايد قبل از حادثه تصميم گرفته مي شد تا شاهد اين اتفاقات در كشور نباشيم.

وي با اشاره به اين كه نمي توانيم حق ديگران را براي حق خودمان سلب كنيم، افزود: با مسدود كردن راه آهن توسط اين افراد تعداد زيادي زن و كودك در قطار گرفتار شدند و با وجود چندبار تذكر دست از كار خود را برنداشتند؛ به همين دليل مسئول استان دستور باز كردن خط آهن را مي دهند با وجود اين كه مي دانند هم كارگر و هم مردم گرفتار در قطار حق دارند.

معاون سياسي وزير كشور با تأكيد بر اين كه همه مسيرها از قبل رفته شده و بازگشايي ريل راه آهن اراك آخرين مسير بود، تأكيد كرد: اگر كندي در مسير رسيدگي به امور كارگران نبود اين اعتراضات هم رخ نمي داد.

عرف با اشاره به اين كه كميسيون 10 احزاب كه يك كميسون فرا قوه اي است، در مورد فعاليت احزاب و گروه ها تصميم گيري مي كند، گفت: در حال حاضر بيش از 116 حزب در كشور مجوز داده ايم كه از اين تعداد 82 مورد ملي و مابقي استاني هستند.

وي با بيان اين كه مسئوليت تقويت احزاب بر عهده معاونت سياسي است، عنوان داشت: جامعه شناسي احزاب در كشور، سوابق حزب و برخي مسائل مشخص مي كند كه كشوري با احزاب فراگير و مستمر داشته باشيم يا احزاب ما موسمي و مقطعي باشند.

رييس ستاد انتخابات كشور با اشاره به ابلاغ منشور گفتگوي سياسي به همه استان ها در اسفند سال 96 بيان داشت: هدف اين بخشنامه، ايجاد زمينه و بستر گفتگوهاي سياسي و اجتماعي از طريق احزاب و خانه احزاب است.

معاون سياسي وزير كشور با تأكيد بر اين كه آن چه كه كشور را نجات مي دهد وحدت و انسجام ملي است، افزود: بايد تمرين كنيم تا كار حزبي را از جنس تعاملي با محوريت توسعه انجام دهيم نه در فضاهايي كه مخل وحدت و همبستگي است.

عرف در ارتباط با شايعات تغيير استاندار خراسان جنوبي نيز گفت: در حال حاضر اغلب احزاب و اقشار از انتخاب دولت در اين استان رضايت دارند و اين امتياز بزرگي است كه به طور حتم به گوش وزير كشور و رييس جمهور خواهم رساند.

وي با بيان اين كه برنامه اي براي جابه جايي استاندار نداريم، عنوان داشت: در زمان انتخاب استاندار يقين داشتيم ايشان با نگاه توسعه اي و پشتكار و مديريت جهادي زمينه هاي محروميت را مي شناسد و براي حل آن تلاش مي كند؛ به همين دليل تا 1400 استاندار خراسان جنوبي مال شماست و هيچ برنامه اي براي تغيير وي نداريم.

رييس ستاد انتخابات كشور هم چنين به برخي دغدغه ها در مورد تقسيمات كشوري اشاره كرد و گفت: در اين استان جز بعضي ارتقاهاي جزيي، هيچ برنامه اي كه چارچوب و تعادل استان را به هم بزند، نداريم.

عرف اضافه كرد: به دليل همين شايعات پاي پرواز به خراسان جنوبي، مديركل تقسيمات وزارت كشور را برگردانديم تا شايعه اي در اين زمينه نباشد.

وي تأكيد كرد: با توجه به برخي شايعات در مورد تفكيك استان ها اعلام مي كنم هيچ برنامه اي براي ايجاد استان جديد نداريم و هيچ اقدامي كه استاني را تضعيف يا دامنه آن را كاهش دهد، نداريم و حداكثر در حد ارتقاء يك روستا تقسيمات كشوري را خواهيم داشت.

معاون سياسي وزير كشور با بيان اينكه سطح مشاركت مردم در انتخابات خراسان جنوبي بالاتر از ميانگين كشوري است، بيان كرد: اين يكي از شاخص هاي استان بوده و انتظار داريم در انتخابات آينده نيز حضور حداكثري را داشته باشيم.

عرف با بيان اين كه انتخابات پيش رو جزء معدود انتخاباتي است كه ترجمه بين المللي هم پيدا خواهد كرد، افزود: شايد در گذشته سابقه مشاركت 50 درصدي و 70 درصدي هم داشته ايم اما با توجه به شرايط كشور هر رقمي در اين انتخابات ترجمه بين المللي خواهد داشت.

وي با بيان اين كه ما در وزارت كشور ميانگين 10 دوره مشاركت مردم در انتخابات را گرفته ايم كه معادل 60.5 درصد بود، افزود: به طور حتم مشاركت مردم خراسان جنوبي در انتخابات پيش رو بالاتر از اين خواهد بود.

رييس ستاد انتخابات كشور با اشاره به اين كه سياست هاي كلي انتخابات ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و قانون انتخابات دو سند بالادستي در وزارت كشور براي برگزاري انتخابات است، افزود: تلاش خواهيم كرد در انتخابات قانون مدار و بي طرف باشيم.

عرف تأكيد كرد: وزارت كشور به عنوان مجري به هيچ وجه نبايد رفتار و گفتاري داشته باشد كه شائبه طرفداري از كسي را داشته باشد.

وي با بيان اين كه مهم افزايش مشاركت مردم در انتخابات است، عنوان داشت: در وزارت كشور احزاب را تشويق كرديم تا برنامه محور باشند و به سمت برنامه محوري در انتخابات برويم.

رييس ستاد انتخابات كشور با تأكيد بر لزوم برگزاري انتخابات سالم افزود: بايد از ورود پولهاي مشكوك به انتخابات و خريد آراء توسط برخي جلوگيري كنيم و اجازه ندهيم خدشه اي در انتخابات وارد شود.

عرف با بيان اين كه بايد فضاي آرام و با امنيت در انتخابات فراهم شود، گفت: در استان نيز اطمينان دارم با تجارب استاندار و مجموعه مديران استان انتخاباتي در طراز جمهوري اسلامي برگزار خواهيم كرد.

 
 
تعداد بازدید: 349
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal