۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1398/09/18 استاندار خراسان جنوبي به مناسبت بيستمين سالگرد تاسيس ايسنا از اين خبرگزاري بازديد و با خبرنگاران اين مجموعه ديدار كرد.
استاندار خراسان جنوبي به مناسبت بيستمين سالگرد تاسيس ايسنا از اين خبرگزاري بازديد و با خبرنگاران اين مجموعه ديدار كرد.

استاندار خراسان جنوبي به مناسبت بيستمين سالگرد تاسيس ايسنا از اين خبرگزاري بازديد و با خبرنگاران اين مجموعه ديدار كرد.

استاندار خراسان جنوبي تاكيد كرد:

ايسنا رسانه‌اي كه با رعايت سياست‌ها در مطالبه‌گري فعال است

استاندار خراسان جنوبي گفت: ‌ايسنا جزء اولين خبرگزاري‌هايي است كه تعداد زيادي از خبرگزاري‌هايي كه امروز حرفي براي گفتن دارند از الگوي آن بهره مي‌برند.

محمدصادق معتمديان، 16 آذر، در بازديد از ‌ايسنا به مناسبت سالروز تاسيس اين خبرگزاري با اشاره به روز دانشجو اظهار كرد: در شرايطي كه رژيم پهلوي مجري سياست‌هاي آمريكا در كشور بود و به واسطه شرايطي كه در آن مقطع وجود داشت، مبدايي براي تحولات دانشگاه در تاريخ كشور ثبت شد.

وي با بيان اينكه مجموعه دانشگاه‌هاي كشور بايد هم صدا در راستاي مقابله با سياست‌هاي ظالمانه آمريكا كه امروز با تمام توان در راستاي ذلت ايران و فشار آوردن به نظام جمهوري اسلامي تلاش مي‌كند، هم‌بستگي داشته باشند، افزود: مبارزه همه جانبه امروز مي‌طلبد تا تمام اقشار از جمله دانشجويان شعار مرگ بر آمريكا را سر دهند.

 استاندار خراسان جنوبي با بيان اينكه تلاش‌هايي نيز براي انحراف از اين مسير انجام مي‌گيرد، تصريح كرد: در اين شرايط بيش از هر زماني نيازمند انسجام و اتحاد عليه سياست‌هاي آمريكا كه ايران‌ستيزي و ايران هراسي در سطح منطقه است، هستيم.

معتمديان با اشاره به سالروز تاسيس ايسنا، ادامه داد: خبرگزاري ايسنا بعد از بيست سال توانسته به عنوان يك رسانه وزين و مستقل عمل كند و در واقع جايگاه ويژه‌اي در بين خبرگزاري‌هاي كشور داشته باشد.

وي بيان كرد: امروز خبرگزاري‌هاي ديگر با الگوبرداري از شكل گيري خبرگزاري ايسنا توانستند حرفي براي گفتن در جامعه رسانه‌اي كشور داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبي با اشاره به تجربه و سابقه 20 ساله ايسنا، افزود: در اين سال‌ها با روي كارآمدن دولت‌هاي متعدد ايسنا توانسته نگاه حاكميتي خود را حفظ كند.

معتمديان با بيان اينكه مي‌توانيم ادعا كنيم استقلال و بي طرفي و نگاه حاكميتي همچنان در ايسنا وجود دارد، ادامه داد: آمار ايسناي خراسان جنوبي نشان مي‌دهد اين رسانه در پرداختن به موضوعات ملي عمكرد شفاف و قابل قبولي داشته است.

وي با نگاه به فعاليت‌هاي ايسنا در استان، اظهار كرد: اين رسانه يكي از رسانه‌هاي فعال و دلسوز است كه در بحث پرداختن به مباحث توسعه‌اي استان بسيار موفق عمل كرده است.

استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: ايسنا از رسانه‌هاي دغدغه‌مند است كه پيگير مسائل هستند و ضمن رعايت سياست‌ها و خطوط رسانه‌اي در بحث مطالبه‌گري فعال است.

معتمديان يادآور شد: به دنبال اين هستيم كه از ظرفيت بي‌نظير رسانه‌ها در استان به عنوان پل ارتباطي با مردم بهره ببريم.

وي افزود: بايد در مواردي كه خلأ وجود دارد، بتوانيم به روستاها نگاهي داشته باشيم و به اين بخش مغفول مانده در حوزه رسانه توجه كنيم كه ما از اين بخش حمايت مي‌كنيم.

وي با اشاره به تبيين موضوعات و اولويت‌هاي استان، افزود: اخبار بايد دقيق، شفاف و با رعايت امانتداري و به سرعت و به موقع به جامعه منعكس شود كه نيازمند تبيين و تشريح اهداف و سياست‌هاي دولت هستيم.

استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: دستگاه‌هاي اجرايي شايد فرصتي براي پرداختن به اين موارد ندارند و اين ديده باني كه توسط رسانه‌ها صورت مي‌گيرد در ارتقاي فعاليت‌ها و ديدن مشكلات بسيار موثر است.

معتمديان با تاكيد بر برگزاري ميزگردهاي تخصصي، اظهار كرد: اين ميزگردها تلفيقي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي  اجرايي با نگاه‌هاي علمي و دانشگاهي ارائه مي‌دهد كه اگر اساتيد برجسته دانشگاه در كنار مديران اجرايي قرار گيرند، باعث ارتقاي كيفيت فعاليت‌ها در اجرا خواهد بود.

وي افزود: بايد از صرف توليد خبر و متن فراتر رويم و استفاده از رسانه‌هاي چندرسانه‌اي مي‌تواند كمك‌كننده باشد كه بايد در اين زمينه توجه شود.

استاندار خراسان جنوبي با بيان انتظارات خود از خبرگزاري ايسنا، اظهار كرد: باتوجه به اينكه خراسان جنوبي يك استان دانشگاهي به نظر مي‌رسد بايد بيشتر فعاليت كرده و از نظر كمي حضور بيشتري در دانشگاه‌ها داشته باشيم  و در تمام دانشگاه‌هاي استان اشراف داشته باشد.

معتمديان با بيان اينكه انتظار ما اين است كه همچنان خبرگزاري ايسنا به عنوان يكي از رسانه‌هاي مرجع، مرجعيت بيشتري پيدا كند، افزود: باتوجه به تجربيات، ‌ايسنا مي‌تواند در بحث آموزش به جامعه رسانه‌اي كمك كند.

وي با تاكيد بر بهره‌گيري از توان اين خبرگزاري در ارتقاي كمي و كيفي فعاليت‌هاي رسانه‌اي استان، تصريح كرد: مناظره‌هاي دانشجويي مورد اقبال دانشجويان قرار مي‌گيرد و بايد با چارچوب‌هاي مشخص گسترش يابد.

استاندار خراسان جنوبي با بيان اينكه موضوعات و مسائل اصلي كشور بايد ريشه يابي و توسط دانشجويان تجزيه و تحليل شود، افزود: دانشگاه‌ها نبايد امنيتي بوده و بايد پويا و فعال باشند.

معتمديان با بيان اينكه اجازه خارج شدن از فعاليت‌هاي نظام را نبايد بدهيم، افزود: چالش معرفي استان به عنوان يكي از پيشنهادات ‌ايسنا، يكي از موضوعات قابل توجه در استان در راستاي معرفي ظرفيت‌هاي ايسنا است.

وي يادآور شد: ايسنا عملكرد قابل قبولي داشته اما انتظارها زياد است و از پيشنهادات استقبال مي‌كنيم تا بتوانيم ارتقاء كمي و كيفي فعاليت ايسنا را در سطح استان داشته باشيم.

استاندار خراسان جنوبي خاطرنشان كرد: پيشنهادات رسانه‌اي خبرگزاري ايسنا در كميته‌اي كه در معاونت سياسي، امنيتي تشكيل خواهد شد و همچنين شوراي اطلاع رساني استان مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

 

 

تعداد بازدید: 183
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal