۱۴۰۰ شنبه ۲۷ شهريور
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1400/03/08 ازآمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات خردادماه 1400خبرداد
ازآمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات خردادماه 1400خبرداد
خوش خبر با اعلام این خبر در برنامه زنده  گفتگوی ویژه خبری با اشاره به شروع مقدمات برگزاری انتخابات از آذرماه سال 99 از تشکیل کمیته های مرتبط و برگزاری جلسات ستاد به صورت منظم گفت و خاطرنشان کرد: نشست با فرمانداران به منظور کنترل و رصد آخرین وضعیت شهرستان ها نیز از دیگر برنامه های ستاد است که به صورت مستمر برگزار می شود.
به گفته وی؛ نکته مورد تأکید در این جلسات و نشست ها، رعایت اصل بیطرفی و تمکین قانون در راستای حفظ و تضمین سلامت انتخابات است .
معاون استاندار، احصاء نقاط ضعف و مشکلات موجود استان را نیز از دیگر برنامه های ستاد انتخابات عنوان کرد که با همراهی هیئت های اجرایی و نظارت صورت گرفته و گفت: عزم همه دستگاه های اجرایی بر برگزاری انتخاباتی سالم و امن می باشد.
خوش خبر درخصوص اهمیت این دوره از انتخابات گفت: همه انتخابات های نظام جمهوری اسلامی در هر دوره ای متأثر از شرایط خاص آن زمان بوده، در شرایط موجود هم شرایط اقتصادی ناشی از تحریم ها، تنش ها و تحرک های حوزه بین الملل و ... انتخابات را تحت الشعاع قرار داده است.
وی اظهار امیدواری کرد؛ با حضور هوشمندانه و همراهی همه حوزه ها، این دوره از انتخابات هم با مشارکت مردم و در نهایت ایمنی و سلامت برگزار شود.
رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به این که این دومین تجربه ما در برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی است، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی به شدت مورد تأکید می باشد و در همین راستا ماسک و مواد ضدعفونی کننده لازم برای همه حوزه ها و شعب اخذ رأی تأمین شده است.
خوش خبر متذکر شد: با شناختی که مردم از کرونا پیدا کرده اند، بهترین راهکار برای مقابله با این بیماری در هر شرایطی، خود مراقبتی است.
وی افزایش شعب را از جمله اقدامات برنامه ریزی شده برشمرد و گفت: در کنار شعبی که در ادوار گذشته با تراکم جمعیت مواجه بودند ، شعبه دیگری تعبیه شده تا مردم بتوانند در کمال آرامش در محل اخذ رأی حضور پیدا کنند.
به گفته وی؛ درصورت امکان، برخی از شعب در فضای باز برپا می شوند و با تدبیر وزارت کشور در راه اندازی اپلیکیشن شعبه یاب، افراد می توانند آگاهانه در خلوت ترین شعب حضور پیدا کنند.
معاون استاندار در ادامه درخصوص وضعیت استان در جریان انتخابات شوراهای شهر، روستا و تیره های عشایری گفت و خاطرنشان کرد: ما در 31 شهر استان تعداد 255 کرسی شورای شهر داریم که تعداد 607 نفر برای رقابت در انتخابات و نشستن بر این کرسی ها ثبت نام کرده اند.
خوش خبر ادامه داد: از این تعداد 45 نفر انصراف داده اند و تا این لحظه 562 نفر در گردونه رقابت باقی مانده اند که با توجه به مهلت تعیین شده تا 15 خرداد برای تأیید صلاحیت ها، احتمال تغییر این آمار وجود دارد.
وی تعداد روستاهای واجد شرایط برگزاری شورا را در استان 918 مورد عنوان کرد و گفت: از 5 هزار و 363 نامزد انتخاباتی، 90 نفر انصراف خود را اعلام نموده و 5 هزار و 273 نفر تا اعلام آمار نهایی افراد تأیید شده تا 15 خرداد در فهرست نامزدهای انتخاباتی قرار دارند.
به گفته وی؛ در 4 روستای شهرستان بیرجند، یک روستای زیرکوه و یک روستای فردوس، هیچ داوطلبی برای برگزاری انتخابات نداریم.
رئیس ستاد انتخابات استان در زمینه واجدین شرایط حضور در انتخابات نیز گفت: تعداد 569 هزار و 627 نفر از جمعیت استان واجد شرایط حضور در انتخابات هستند که از این تعداد 288 هزار و 648 نفر آقا و 280 هزار و 979 نفر خانم می باشند.
خوش خبر تأکید کرد: آمار رأی اولی های استان نیز 16 هزار و 348 نفر است که از این تعداد 8 هزار و 311 نفر آقا و 8 هزار و 37 نفر خانم هستند.
وی به موضوع افزایش شعب اخذ رأی به جهت رعایت موازین بهداشتی ناشی از شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و تصریح نمود: به جهت برگزاری انتخابات 28 خردادماه، تعداد 987 شعبه اخذ رأی ثابت و سیار در سطح استان برپا می شود.
به گفته وی؛ بر اساس دستورالعمل های سازمان ثبت احوال کشور، امکان  تعویض شناسنامه در روز رأی گیری وجود ندارد، لذا افرادی که شناسنامه آنان دچار مشکل شده  و نیاز  به تعویض دارد ، می بایست تا 48 ساعت قبل از انتخابات ، نسبت به تعویض آن اقدام نمایند.
تعداد بازدید: 509
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal