۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1396/12/22 شناخت گفتمان شهدا، رمز عبور از جنگ نرم دشمن است
شناخت گفتمان شهدا، رمز عبور از جنگ نرم دشمن است
دكتر غلامرضا ياوند عباسي » در «چهارمين همايش شوراي هماهنگي، آموزشي و اطلاع رساني ايثارگران و معاونين توسعه منابع انساني دستگاه هاي اجرايي» استان البرز كه با حضوراستاندار البرز و جمعي از معاونين توسعه منابع انساني دستگاه هاي اجرايي در سالن شهداي دولت استانداري برگزار شد؛ اظهار داشت: در آستانه گراميداشت روز شهيد، مقام شهيدان را گرامي مي داريم؛ ياد همه شهداي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس كه در حوادث مختلف از آرمان هاي انقلاب اسلامي در همه حوزه هاي اجتماعي، سياسي و... از كشور دفاع كردند.
***انقلابي بودن و انقلابي ماندن ادبيات مشترك وصيتنامه هاي شهدا است
وي بيان كرد: مطالعه وصيت نامه هاي شهدا و پژوهش هاي انجام شده در اين زمينه حاكي از آن است كه صرف نظر از تحصيلات شهدا و مشاغل شهدا، ادبيات يكساني در سخنان اين قشر ديده مي شود و مجموع اين مطالب بيانگر گفتمان انقلابي بودن و انقلابي ماندن است.
ياوند عباسي تصريح كرد: آشنا شدن با گفتمان شهدا و هنر انقلابي بودن و انقلابي ماندن مهمترين هدف در بازگشت به دست نوشته هاي شهدا بشمار مي رود.
***شناخت گفتمان شهدا ، رمز عبور از جنگ نرم دشمن است
وي ادامه داد: اگر مي خواهيم انقلاب اسلامي و كشور به اوج عزت برسد و با تمام توطئه ها و فتنه انگيزي هايي كه دشمنان ما در آن سوي مرز دارند و براي آنكه از جنگ نرم عبور كنيم؛ راهي جز شناخت گفتمان شهدا نداريم و بايد خود را به زينت آنان بياراييم.
***روز شهيد فرصتي براي ارزيابي ميزان فاصله ما با آرمان هاي شهدا است
ياوند عباسي با بيان اينكه گراميداشت مقام شهدا به معناي تعريف و تمجيد از شهدا نيست؛ افزود: سالروز گراميداشت مقام شهيد براي اين است كه با وجود چنين ظرفيتي، فاصله خود را با آرمان هاي شهدا اندازه بگيريم و اگر دور هستيم خودمان را بروز كنيم و به ارزش هاي معنوي بازگشت كرده و خود را به شهدا و گفتمان شهدا نزديك كنيم تا از آرمان هاي آنان دور نيفتيم.
***ترويج فرهنگ ايثار و خدمات عزتمندانه دو ماموريت ويژه
وي همچنين اجراي دو ماموريت را متوجه دست اندركاران امر دانست و گفت: در حوزه ايثار توسعه و نهادينه كردن فرهنگ ايثار و شهادت و ارائه خدمات عزت مند به ايثار گران عمده وظيفه ما است.
ياوند عباسي گفت: ايثارگران عموما افراد بزرگي هستند كه بدنبال مطالبه گري نيستند بلكه نظام اسلامي بايد به سراغ آنان برود و به آنها خدمت كند.
وي بيان كرد: فرهنگ ايثار و شهادت و خدمات عزتمند به اين معنا است كه مصوبات بايد روان و درست اجرا شود و به گونه اي نباشد كه در مسير اجراي قوانين اين قشر مورد اذيت و آزار قرار بگيرند و تصور كنند كه براي خدمت منت بر آنها گذاشته مي شود.
تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal