۱۴۰۰ شنبه ۲ بهمن
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1400/09/24 مشکل هدر رفت آب در شبکه های آبرسانی شهری و روستانی استان باید با جدیت و بر اساس برنامه زمان بندی پیگیری شود
مشکل هدر رفت آب در شبکه های آبرسانی شهری و روستانی استان باید با جدیت و بر اساس برنامه زمان بندی پیگیری شود
استاندار خراسان جنوبی گفت: مشکل هدر رفت آب در شبکه های آبرسانی شهری و روستانی استان باید با جدیت و بر اساس برنامه زمان بندی پیگیری شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ جواد قناعت با بیان این مطلب در دیدار مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب و آب منطقه ای از اعضای شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان خاطرنشان کرد: آب از موضوعات کلیدی جامعه جهانی، کشور و استان ماست زیرا علاوه بر حیات انسان، به پیشرفت و تعالی هر کشور و منطقه نیز مرتبط می باشد و امروز بسیاری از کشمکش های منطقه ای و جهانی بر سر  آب به وقوع می پیوندد.
وی تصریح نمود: برخی از استان ها در کشور، درگیری بیشتری با موضوع کم آبی دارند و  خراسان جنوبی نیز با توجه به خشکسالی های متمادی سال های گذشته، با مشکل کم آبی جدی مواجه است که البته این موضوع، با تدبیر و همدلی، قابل  کنترل و مدیریت می باشد.
استاندار متذکر شد: از هم اکنون باید با بهره گیری از تجربیات ارزشمند سال های گذشته،  جهت آبرسانی سیار به روستاها در ماه های گرم سال، برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.
قناعت اظهار داشت: درخصوص افت فشار آب برخی از مناطق استان در فصول گرم سال نیز باید تدابیر لازم اندیشیده شود.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و جایگاه کارخانه فولاد قاین در  اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان، مشکل تأمین  آب آن باید مرتفع گردد.
استاندار تأکید کرد: همه جغرافیای زرخیز استان را یکسان و یکپارچه می بینم و به دنبال توسعه همه جانبه خراسان جنوبی هستم و در رفع مشکلات هم نگاهی یکپارچه وجود دارد.
قناعت ادامه داد: باتوجه به این که برخی از ویلاها و ساختمان های مجلل، مصرف آب بالایی دارند، لازم است در این زمینه هم  تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی افزود: در فروش انشعاب آب به افرادی که از بضاعت مالی کمتری برخوردارند، توجه شود.
استاندار اظهار کرد: هوشمند سازی در 90 درصد چاه های آب کشاورزی استان انجام گرفته و لازم است برنامه ریزی منظم در خصوص هوشمند سازی ده درصد باقیمانده چاه های کشاورزی صورت گیرد.
قناعت بر حضور جدی و فعال، مدیران در سفرهای شهرستانی تأکید کرد.
به گفته وی؛  بر اساس سند سازگاری با کم آبی، با برنامه ریزی دقیق، جذب حداکثری منابع ملی، انجام کار جهادی و توجه به فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف آب اقدام شود.
تعداد بازدید: 516
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal