۱۴۰۲ يکشنبه ۲ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1402/05/29 مشارکت بی سابقه نخبگان استان در انتخابات مجلس
مشارکت بی سابقه نخبگان استان در انتخابات مجلس
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از مشارکت بی سابقه نخبگان در انتخابات مجلس خبر داد و افزود: در حالی در این دوره در انتخابات در استان 478 نفر پیش ثبت نام کرده اند که در دوره گذشته همین آمار 127 نفر بوده یعنی 4 برابر رشد داشته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ سیدمحمد رضا طالبی در نشست هم اندیشی با تشکل‌ های کارگری و کارفرمایی، اظهار کرد: در هفته کار و کارگری مصوبه ای داشتیم تا به عنوان هدیه، به 40 نفر از کارگران که از طرف کارفرمایان و یا اداره کار معرفی شوند تسهیلات قرض الحسنه ای داده شود، 800 میلیون تومان بین سه بانک متولی رقم زیادی نیست بلکه دلگرمی برای کارگر است ضمن اینکه این اتفاق نیفتاده است.
معاون استاندار ضمن عرض خداقوت به تشکل ها و سازمان های مردم نهاد، افزود: تشکل های کارگری و کارفرمایی بازوان توانمند بخش تولید هستند و موجب افزایش بهره وری و ارتقاء کیفیت تولید می‌شوند.
طالبی با بیان اینکه تشکل های کارگری و کارفرمایی بهبود عملکردهای واحدهای تولیدی را می توانند به طور مرتب بهینه سازی و افزایش دهند، افزود: نقش تشکل های کارفرمایی و کارگری در تحقق مطالبات کارگران ، بهبود وضعیت معیشت آنها، حقوق و دستمزد، بیمه ها، قرارداد های کار و حل مشکلات بنگاه های اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.
وی تشکل ها را زمینه ساز ارتباط سازنده بین کارگران، دولت و کارفرمایان عنوان کرد و افزود: تشکل ها اگر احساس تکلیف کنند و به وظایف خودشان در جای خودش جامه عمل بپوشاند این تشکل ها واسط انتقال تجربیات و خلاقیت های کارگران به کارفرمایان هستند.
معاون استاندار با بیان اینکه تشکل های کارگری و کارفرمایی نقش مهمی در رشد تولید، مهار تورم، به ثمر رساندن حق و حقوق کارگران و توجیه کارگران دارند، گفت: حلقه واسط بین دستگاه ها و جامعه کارگری همین تشکل ها هستند در نتیجه تسهیل کار کارگران، بهبود و بهروری و به نتیجه رساندن مطالبات کارگری از دستگاه های حاکمیتی در چارچوب قواعد و ضوابط در دستور کار نمایندگان تشکل هاست.
طالبی اضافه کرد: اسلام به ویژه پیامبر(ص) برای کارگر جایگاه بسیار والایی قائل بودند و بر دستان پینه بسته کارگران بوسه می زدند در نتیجه ما می بینیم با گذشت تاریخ رویکردی که اسلام و احادیث نبوی و آیات و روایات در خصوص جامعه کارگری کمرنگ تر می شود لذا باید تلاش کنیم کارگران در هر صنف و بخشی آن جایگاه و شخصیت والاشان حفظ شود.
وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: انتخابات مهمی پیش رو داریم و دشمن هم بر موضوع انتخابات تمرکز کرده، امپراطوری رسانه ای دشمن هم در راستای سمپاشی و پایین آوردن مشارکت ها و رقابت ها کار می کند.
وی با اشاره به منویات رهبری مبنی بر اینکه از هم اکنون توپخانه های دشمن انتخابات را هدف گرفته، اضافه کرد: در مجموعه نظام و دولت سیزدهم انصافاً توفیقات بزرگی داشته است گرچه منکر مشکلات معیشتی و اقتصادی نیستیم و آن را لمس می کنیم اما اتفاقات خوبی هم می افتد و زیر ساخت ها و پروژه های کلانی به نتیجه رسیدند.
معاون استاندار با بیان اینکه در دولت های گذشته پروژه های جدید تعریف می شد اما در این دولت اولویت بر تکمیل پروژه های نیمه تمام است، ادامه داد: دولت در برخی پروژه ها که در حال مستهلک شدن بود هزینه هایی کرده است.
طالبی تصریح کرد: گرچه ما به دنبال تخریب هیچ دولتی نیستیم اما دولت سیزدهم در شرایطی دولت را تحویل گرفت که نه تنها خزانه خالی بود بلکه دولت کلی بدهی به بار آورده بود .
وی با اشاره به طرح افزایش حقوق، کارگران و معلمان اقدامات بزرگی انجام داده و گفت: در حوزه بین الملل بسیاری کشورها توجه شان تنها به غرب بود اما با دیپلماسی بسیار قوی دولت سیزدهم بسیاری از کشورهای متخاصم ما که به هیچ عنوان حاضر نبودند کوچک ترین همکاری را با ایران داشته باشند در یک پیچ تاریخی، عقب گردی داشتند.
به گفته وی؛ عربستان، آمریکا و اسرائیل را کنار گذاشت و به طرف ایران آمد، بلوک شرق در کنار دست ما قرار گرفت و توانستیم بهترین تبادلات را با آنها داشته باشیم و نیز تفاهم نامه های بسیار اثر بخشی به امضاءرسیده و ایران در شانگهای عضو شد.
معاون استاندار با اشاره به اتفاقات رخ داده در استان گفت: راه آهن آرزوی دیرینه مردم استان است، خشکسالی های 25 ساله ممتد و بسیار شدید سبب خشک شدن چاه ها شده و صنایع با بی آبی مواجهند که آغاز آبرسانی از خلیج فارس و دریای عمان و راه آهن در دستور کار است.
به گفته وی؛ 92 درصد استان از پوشش موبایلی و 70 درصد استان از پوشش اینترنتی برخوردار هستند.
تعداد بازدید: 143
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal