۱۴۰۲ يکشنبه ۲ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1402/06/26 تنوع قومی و مذهبی از نقاط قوت کشور و یک فرصت است
تنوع قومی و مذهبی از نقاط قوت کشور و یک فرصت است
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی گفت: تنوع قومی و مذهبی در کشور از نقاط قوت ما محسوب می‌شود چراکه همه اقوام و گروه‌های مذهبی در بزنگاه‌ها با وحدت از نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.
موسی سلیمی در گفت و گو با ایرنا درباره این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تلاش دشمن برای بحران سازی روی نقاط حساس مانند اختلافات قومی، تفاوت‌های مذهبی و جنسیت در ایران افزود: دشمن تلاش می‌کند از طریق فعال سازی اختلافات قومی و مذهبی، تفاوت‌های جنسیتی و موضوع زن به ما ضربه بزند لذا باید هوشیار باشیم.
وی گفت: باید وحدت ملی داشته باشیم و جایی که منافع کلان کشور مطرح است مسائل قومی و طایفه‌ای کنار گذاشته شود و منافع اصلی کشور مد نظر قرار گیرد.
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: باید سعی کنیم در کنار تنوع قومی و مذهبی با احترام به یکدیگر و تعامل برادرانه اجازه ندهیم دشمن از این مسئله برای تفرقه افکنی سوء استفاده کند.
وی گفت: حدود 10 درصد مردم استان خراسان جنوبی را اهل تسنن تشکیل می‌دهند که برادرانه در کنار اهل تشیع زندگی می‌کنند و هیج مشکلی با هم ندارند.
سلیمی افزود: باید هوشیار باشیم هر جریانی که روی نقاط اختلاف کار می‌کند در واقع در مسیر پازل دشمن است و قصد دارد به امنیت ملی و وحدت ملی آسیب بزند که این موارد توجه مسوولان ما هست تا اجازه ندهند بدخواهان و معاندین، آسیبی به مملکت و استان بزنند.
وی اشاره به این فرموده مقام معظم رهبری که در نقطه عطف تحول تاریخی هستیم گفت: چون قدرت دشمن در حال افول است، تلاش می‌کند رقبای خودش را از درون دچار مشکل و شکست کند لذا با اختلافات قومی و مذهبی و نمونه آن در اغتششات سال گذشته و راه اندازی جنگ ترکیبی درصدد تضعیف قدرت دیگر کشورهاست.
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: با هوشمندی رهبر معظم انقلاب و تدابیری که ایشان داشتند و پیروی مردم از منویات رهبری بعد از مدتی واقعیت روشن و دست پنهان دشمن آشکار شد اما دشمنی دشمنان ادامه خواهد داشت و همواره باید هوشیار و مراقب باشیم.
وی افزود: از آنجایی که ریش سفیدان و بزرگان مذهبی و اقوام تاثیرگذاری زیادی بین مردم دارند اگر به درستی عمل کرده و خط رهبری را تبیین کنند قطعا کشور ما در این منازعات سربلند خواهد بود.
سلیمی از وحدت ملی و امنیت ملی به عنوان 2 نقطه قوت کشور یاد کرد و گفت: دشمن تلاش می‌کند این نقاط قوت را از ما بگیرد لذا باید با وحدت این حربه را از دشمن بگیریم.
وی گفت: یکی از اقدامات در دستور کار آمریکا، ایجاد گروه بحران است که ماموریت اصلی آن ایجاد اختلافات قومی و مذهبی است لذا تلاش می‌کند در کشور ما هم به این مسائل دامن بزند.
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: روز گذشته این توفیق برای مردم خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان حاصل شد که به دیدار ولی امر مسلمین بروند و از رهنمودهای ایشان بهره مند شوند.
وی گفت: در این دیدار تاریخی که اولین بار به این شکل برگزار شد، رهبر معظم انقلاب در اشاره به سوابق مبارزاتی خود در استان‌های خراسان جنوبی و سیستان بلوچستان فرمودند که اولین مبارزه علنی با رژیم پهلوی را در بیرجند انجام دادند همچنین از مجاهدت‌های آیت الله تهامی از علمای برجسته این استان تمجید کردند که اگر ایشان در شهرهای بزرگ حضور داشتند قطعا یکی از مراجع آن زمان بودند.
سلیمی افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به پروژه راه آهن شرق کشور نیز اشاره کردند که اهمیت زیادی برای استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و محور شرق کشور به لحاظ ترانزیتی دارد.
وی گفت: همچنین به سفرشان در سال 1378 به نهبندان اشاره کردند و این سفر منشاء خیر و برکت بود به طوری که اصول کلی طرح توسعه نهبندان در سال 1381 تدوین شد و از آنجایی که دولت سیزدهم به خراسان جنوبی نگاه ویژه دارد این طرح در حال بازنگری است.
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: با مساعدت دولت 50 هزار میلیارد ریال اعتبار تصویب شده که طی سنوات آینده تخصیص یابد و می‌تواند به لحاظ عمرانی و زیرساختی چهره شهرستان نهبندان را تغییر دهد.
جمعی از مردم استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان روز دوشنبه بیستم شهریور با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
تعداد بازدید: 39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal