۱۴۰۰ شنبه ۲۷ شهريور
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1400/03/24 تکلیف ستاد انتخابات، حفظ سلامت و امنیت خاطر مردم
تکلیف ستاد انتخابات، حفظ سلامت و امنیت خاطر مردم
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: ستاد انتخابات مکلف است سلامت و امنیت خاطر مردم را در جریان انتخابات حفظ کند.
 ملانوری با بیان این مطلب در ستاد انتخابات استان که با حضور اعضای کمیته ها برگزار شد، خاطرنشان کرد: ما به مردم این اطمینان خاطر را می دهیم که دقت لازم را در تأمین شرایط داریم و هیچ چیز سلامت آنها را در شعب اخذ رأی تهدید نمی کند.
وی حفظ سلامت در انتخابات را از مهمترین تکالیف مجریان عنوان کرد و تصریح نمود: ما باید ضمن این که از رأی های مردم به عنوان حق الناس صیانت می کنیم، به حفظ سلامت آنها در زمان رأی گیری و نیز ارکان اجرایی انتخابات در ساعات حضور در شعب نیز توجه داشته باشیم.
استاندار ، انتخابات را جریانی ارزشی نامید و گفت: یکی از اهداف بزرگ انقلاب، حضور و استمرار یک نظام مردم سالارانه و شایسته سالارانه می باشد.
ملانوری ادامه داد: ما به واسطه مسئولیت و وظیفه ای که داریم، در این جلسه حاضر شده ایم تا درخصوص یکی از رویدادهای تاریخی و سرنوشت ساز استان همفکری کنیم.
وی تصریح کرد: همه اقدامات و برنامه های ما به این جهت است که مردم در فضایی امن و سالم، افراد شایسته ای را برای مدیریت کشور و استان در یک دوره 4 ساله انتخاب کنند.
به گفته وی؛ در نظام جهوری اسلامی،انتخابات، مهمتر از یک روال اداری و تشکیلاتی و به عنوان یک فرهنگ، منش و الگوی رفتاری در جامعه اسلامی است که دیگر ممالک دنیا را نیز متأثر می سازد.
استاندار به اهمیت انتخابات در طول زندگی بشر اشاره کرد و اظهار داشت: ما در طول زندگی، انتخاب های سرنوشت ساز بیشماری داریم که انتخابات سیاسی، یکی از مهمترین آنهاست، به این جهت که ما در این نوع انتخاب، سرنوشت کل جامعه و کشور را تعیین می کنیم.
ملانوری متذکر شد: ما به عنوان مسئولین برگزاری انتخابات، پررنگ ترین نقش را در سناریوی انتخابات و تعیین سرنوشت کشور داریم و گروه های مختلف، متنفذین و ... نیز هر کدام به سهم خود نقش هایی به عهده دارند .
وی تأمین امنیت و سلامت را محور اصلی وظایف مجریان انتخابات عنوان کرد و گفت: موضوع مشارکت مردم در انتخابات برای ما به عنوان مجریان انتخابات و آحاد افراد جامعه دارای اهمیت است، چون کسی نمی تواند در کشوری زندگی کند اما برای آب و خاک و امنیت و افراد جامعه آن اهمیتی قائل نشود.
به گفته وی؛ رأی هایی که هر یک از ما در صندوق می اندازیم مثل قطراتی هستند که به هم می پیوندند و سیل خروشانی را رقم می زنند ، لذا این سیل هر چه خروشان تر باشد، اهمیت بیشتری دارد.
استاندار با تشکر از همه عوامل اجرایی، فرمانداران، بخشداران و رسانه ها به جهت اقدامات ارزنده ای که تاکنون برای برگزاری انتخابات انجام داده اند، گفت: این که الان حوزه امنیتی اعلام می کند استان در فضایی امن آماده برگزاری انتخابات است و حوزه بهداشت از مدیریت شرایط برای کاهش دغدغه های مردم در روز رأی گیری می گوید، نشان از آمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات دارد.
ملانوری ادامه داد: در مقابل این تلاش ما برای برگزاری انتخاباتی امن و سالم، معاندان هم مستمراً در حال هزینه کردن هستند و به دنبال بی اثر کردن انتخابات از طریق بی انگیزه کردن مردم می باشند.
وی برنامه ریزی دقیق همه عوامل برای لحظه لحظه فرصت باقی مانده تا انتخابات را امری ضروری خواند و گفت: همه ارکان اجرایی انتخابات و اعضای شعب باید از الان تا پایان شمارش آرا با هوشیاری کامل شرایط را رصد کرده و در صحنه حضور داشته باشند.
به گفته وی؛ یکی از موضوعاتی که دشمنان دنبال می کنند، ناایمن جلوه دادن فضای موجود است که ما باید با هشیاری کامل، این موقعیت را برای دشمن ایجاد نکنیم.
استاندار به تعامل کلیه عوامل اجرایی، نظارتی و اعضای شعب تأکید کرد و اظهار داشت: آن چه برای کشور و نظام مهم است، برگزاری انتخاباتی در طراز جمهوری اسلامی و فرهنگ مردم ایران می باشد.
ملانوری تأکید کرد: آن چه مهم است، خلق حماسه ای بزرگ و ماندگار می باشد که آبروی کشور را حفظ می کند و خرسندی همه ما را به همراه خواهد داشت.
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته  و به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، انتخابات 28 خرداد، یک ساعت زودتر از دوره های گذشته و رأس ساعت 7 صبح آغاز می شود.
شایان ذکر است: در این جلسه که با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران همراه بود، اعضای حاضر به تشریح اقدامات و برنامه های خود در راستای انجام وظایف محوله پرداختند.
تعداد بازدید: 572
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal