۱۴۰۲ يکشنبه ۲ مهر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1401/09/16 برگزاری جلسه آسیب شناسی انتخابات با حضور مدیرکل دفتر سیاسی استانداری
برگزاری جلسه آسیب شناسی انتخابات با حضور مدیرکل دفتر سیاسی استانداری
جلسه برنامه ریزی در راستای بهینه سازی فرآیندهای برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و آسیب‌شناسی انتخابات ادوار گذشته در دفتر انتخابات وزارت کشور برگزار شد.
در این نشست که با حضور مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی، فرماندار مرکز استان، رئیس گروه انتخابات استانداری، رئیس گروه فناوری اطلاعات استانداری و مدیران دفتر انتخابات وزارت کشور برگزار شد، دکتر اسلامی مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور، طی سخنانی اظهار داشت: جلسات آسیب شناسی انتخابات در راستای برگزاری هرچه بهتر انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در سال 1402 برگزار می‌شود و باید به نحوی برنامه‌ریزی کرد تا امورات انتخابات به روزهای منتهی به برگزاری آن موکول نگردد.
مدیرکل انتخابات وزارت کشور ادامه داد: تاریخ برگزاری انتخابات، اسفند 1402 پیش بینی شده است که زمان دقیق آن پس از تفاهم با شورای نگهبان اعلام خواهد شد.
اسلامی افزود: در شرایطی هستیم که دشمن، جنگ ترکیبی و پُر اشتعالی را شروع کرده و موضوع انتخابات می تواند مهم ترین ایستگاه دشمن در سال آینده باشد، چرا که انتخابات مشروعیت زاست و دشمن می‌خواهد با تخریب آن، مشروعیت نظام را زیر سوال ببرد.
در ادامه، سلیمی مدیرکل دفتر سیاسی استانداری، ضمن تقدیر از برگزاری به موقع جلسات آسیب شناسی انتخابات اظهار داشت: اهتمام در برگزاری این نشست ‌ها نویدبخش کاهش مشکلات ادوار گذشته و زمینه ‌ساز برگزاری انتخاباتی باشکوه در کشور خواهد بود.
وی افزود: میزان مشارکت استان خراسان جنوبی در انتخابات، همواره بالاتر از میانگین کشوری بوده و اعتقادات مردم استان به گونه ای است که در تمام صحنه های سیاسی پای کار هستند.
مدیرکل سیاسی استانداری یادآور شد: نگاه وزارت کشور در برگزاری انتخابات باید آمایشی باشد، زیرا هر استان شرایط خاص خودش را دارد؛ به عنوان مثال خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و در ایام انتخابات مواردی همچون نقل و انتقال صندوق های سیار، مشکلات خودرویی، طبخ غذا، مسائل امنیتی و... به لحاظ بُعد مسافت دشوارتر بوده و هزینه ها نسبت به برخی استان ها به مراتب بیشتر است.
فاضلی، فرماندار شهرستان بیرجند نیز اظهار داشت: در شرایط کنونی که شاهد جنگ روایتگری هستیم، مدیریت افکار عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر مدیریت نکنیم، دشمن موج سواری خواهد کرد. وی افزود: فضای مجازی که مدیریت خاصی ندارد، می تواند در ایام انتخابات آسیب ‌زا باشد، بنابراین نیازمند کار تبیینی سنگین هستیم.
شایان ذکر است، در ادامه ی جلسه، مسائل مختلف انتخابات ادوار گذشته در حوزه حقوقی، اجرایی، پشتیبانی، فناوری اطلاعات و... به تفکیک مورد بررسی و آسیب‌ شناسی قرار گرفت و راهکارهای پیشنهادی برای برگزاری بهینه انتخابات سال آینده ارائه گردید.
تعداد بازدید: 792
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal